Relacja wykonanych realizacji w trzecim tygodniu maja przez Slavatrav

Mimo dynamicznie zmieniającej się pogody, maj jest miesiącem obfitującym w liczne zlecenia wykonywane na rzecz naszych Klientów. W skład świadczonych przez nas usług w trzecim tygodniu tego miesiąca weszły: szeroka usługa regeneracji trawnika, budowa oczka wodnego oraz zbudowanie rabaty z roślinami. W artykule poniżej dowiesz się jak przebiegała każda z tych realizacji.

REGENERACJA TRAWNIKA W ŻABIEŃCU (WARSZAWA)

Odświeżenie trawnika w Żabieńcu polegało na skoszeniu rozrośniętej trawy, wertykulacji i wygrabieniu pokosu (skoszonych źdźbeł trawy) oraz wszelkich nieczystości: patyków, kory i liści. Dodatkowo rozprowadziliśmy nowe nasiona na terenie ogrodu oraz dla ich lepszego wzrostu rozsypaliśmy nawóz. Zastosowana przez nas mieszanka zawierała w składzie siarczan żelaza, który skutecznie zwalcza rozrastanie się mchu i wysusza go. Kosiarka elektryczna pomogła nam w przycięciu źdźbeł do odpowiedniej długości. Dzięki grabiom pozbyliśmy się wierzchniej warstwy zalegającego filcu, który w późniejszym czasie mógłby zostać poddany procesom gnilnym. Natomiast wertykulator przysłużył się podczas wykonywania równoległych nacięć gleby. Nożyce do trawy pomogły nam w pozbyciu się kęp zarastających trudno dostępne dla kosiarki miejsca działki, jak na przykład jej obrzeża przy ogrodzeniu czy rogi.

Wertykulacja jest zabiegiem polegającym na wykonywaniu pionowych nacięć darni, czyli wierzchniej warstwy trawnika. Takie działanie usuwa próchnicę powierzchniową oraz tworzy kanały dopływu powietrza w glebie. Dodatkowo wykonanie nacięć ułatwia wodzie i składnikom odżywczym dostanie się do warstwy korzeniowej trawnika.

Kosiarka elektryczna jako pierwsze narzędzie wkroczyło do akcji. Trawnik wymagał solidnego wyrównania.

Wertykulator umożliwił nam wykonanie pionowych, równoległych nacięć, które wspomagają nawadnianie i odżywianie warstwy korzeniowej gleby.

Na koniec należało przeprowadzić porządne wygrabienie trawnika. Zabieg ten, z pozoru prosty, przynosi duże korzyści dla wzrostu trawy. Zapobiega on gniciu i zaleganiu pokosu na terenie działki.

Łączna powierzchnia działki do wypielęgnowania wyniosła 2200 m2. Trzy osoby z naszej firmy zajmowały się wykonywaniem prac. Łączny czas wykonania przez nas usługi wyniósł siedem godzin.

BUDOWA OCZKA WODNEGO W CELESTYNOWIE (WARSZAWA)

Usługa obejmowała zwiększenie objętości zbiornika wodnego, a także nasadzenie nowych roślin. Podstawą całej konstrukcji była geomembrana EPDM, czyli elastyczny materiał nieprzepuszczający wody - idealny do budowy oczek wodnych. Jednak na samym początku musieliśmy się pozbyć zakopanego w ziemi plastikowego szablonu.

Zakres naszych prac oprócz wykopania starego szablonu obejmował:

  • ułożenie i aranżację dużych kamieni: gnejsu i bazaltów;
  • wykonanie małego wodospadu;
  • zbudowanie kamiennej polisady;
  • zasadzenie roślin takich jak lilie wodne, klon palmowy, wierzba, azalie, rododendrony.

Membrana EPDM (etylo-propylenowe-dienowe-monomery) jest odporna na praktycznie wszystkie niekorzystne warunki środowiskowe. Nie przepuszcza wody, a przy wahaniach temperatur zachowuje swoją elastyczność, co stanowi ją idealnym kandydatem na polskie warunki przyrodnicze.

Zbiornik wodny wymagał powiększenia, a także ponownego zaaranżowania.

BUDOWA RABATY ŁOŚ (WARSZAWA)

Zlecenie to zdecydowanie można włączyć w szereg tych "szybkich". Usługa założenia rabaty w Łosi obejmowała przygotowanie terenu, czyli zerwanie darni (wierzchniej części trawnika), odgrodzenie tej sekcji od trawnika ekobordem oraz zasadzenie tuj. Odległości pomiędzy zasadzonymi roślinami ustanowiliśmy na 60 cm. Oprócz tego na długości całej rabaty poprowadziliśmy rurę pełniącą funkcję systemu nawadniającego podłączanego szybkim złączem do źródła wody. Na koniec rabata została wypełniona przez nas korą drewnianą.

Zasadzone w rabatach tuje w przeciągu kilku lat zmienią się w bujny i gęsty żywopłot zapewniając naszemu Klientowi prywatność.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl