Relacja wykonanych przez nas realizacji w drugim tygodniu maja

Maj jest miesiącem obfitującym zarówno w wykonywane przez nas prace pielęgnacyjne jak i zakładanie ogrodów. O tej porze roku właściciele ogrodów z niecierpliwością wyczekują pierwszych powiewów lata oraz przypominają sobie o pielęgnacji swoich zielonych, przydomowych zakątków. Przeczytaj o przebiegu realizacji prac wykonanych przez Slavatrav w drugim tygodniu maja.

ODGRODZENIE SEKCJI RABAT W ZĄBKACH (WARSZAWA)

Pierwszym z zadań z jakim przyszło nam się zmierzyć w drugim miesiącu maja było wykonanie ogrodzenia rabat. Zostały one wykonane przez nas z ekobordów. Ich łączna długość wyniosła około 180 m. Ich głównym zadaniem jest odgrodzenie sekcji rabat od trawnika, a tym samym zapobiegnięcie przedostawaniu się kory na jego powierzchnię. Prace obejmowały także usunięcie poprzednich, starych ekobordów, które ze względu na zużycie przestały spełniać swoją funkcję. W celu stworzenia miejsca pod nowe ekobordy, zerwaliśmy starą zalegającą darń w tych miejscach. Oprócz tego na życzenie Klienta zrealizowaliśmy koszenie trawnika o powierzchni 400 m2 oraz zasialiśmy nowe nasiona trawy (mieszankę łąkową).

Sekcja rabat wymagała ponownego wzbogacenia o ekobordy, które oddzielają ją od trawnika.

Mieszanka łąkowa to mieszanka ziaren traw charakteryzujących się szybkim i intensywnym wzrostem. Oprócz tego w jej skład wchodzą nasiona kwiatów oraz roślin strączkowych.

ZAŁOŻENIE RABATY Z TUJAMI W OTWOCKU (WARSZAWA)

Kolejnym zleceniem jakie zrealizowaliśmy było założenie nowej rabaty w ogrodzie. Miała ona być wypełniona nowo zasadzonymi tujami. Prace podczas tego zlecenia obejmowały pozbycie się starych korzeni winobluszczu zalegających w tym ogrodzie. Główna część zadania, czyli budowa rabaty obejmowała wyłożenie oczyszczone miejsca agrotkaniną, zasadzenie bukszpanu i tuj oraz zamontowania ekobordów.

Budowa rabaty wymagała wcześniejszego oczyszczenia terenu z zalegających tam korzeni.

BUDOWA RABAT Z ROŚLINAMI W OTWOCKU (WARSZAWA)

Zakładanie rabat zaczęliśmy tradycyjnie od prac ziemnych. Wcześniej przywiezioną ziemię należało równomiernie rozprowadzić w tej sekcji.

Prace ziemne oficjalnie zapoczątkowały realizację budowy rabat od podstaw.

Podczas przygotowywania rabat pod nasadzenie roślin, zajęliśmy się także dokładnym ich wypieleniem. Pozbycie się niebezpiecznych dla wzrostu nowych roślin, chwastów jest bardzo ważnym elementem każdej realizacji. Oprócz odchwaszczania, ogród wymagał także oczyszczenia z nagromadzonych w tej sekcji, elementów gruzu. Kolejnym etapem prac było wyłożenie podłoża agrotkaniną. Jest ona niezbędna, jeśli chcemy zabezpieczyć nasz ogród przed ponownym zachwaszczeniem. Przed zasadzeniem roślin zajęliśmy się także wykładaniem większych kamieni, które stworzyły konstrukcyjny zarys rabat.

Agrotkaninę zawsze tniemy na ciepło lutownicą. Taki zabieg zapobiega strzępieniu się materiału. W miejscach, gdzie powstają wycięcia znajdą się nowo zasadzone rośliny.

Prace uwieńczyło zasadzenie roślin oraz wypełnienie sekcji rabat wielokolorowym żwirem.

Rośliny jakie znalazły się w nowo wykonanych przez nas rabatach to: jałowce płożące, tawuły, kosodrzewiny i tuje, które po wzroście stworzą piękny, gęsty żywopłot.

Łączna powierzchnia wykonanych przez nas rabat wyniosła 40 m2. Stanowią one urozmaicenie wjazdu we frontowej części działki.

Palisada z kostki brukowej stanowi ogrodzenie rabat. Zapobiega ona roprzestrzenianiu się żwiru, który wypełnia tą sekcję.

PODSUMOWANIE

Głównym założeniem budowy rabat była łatwość ich obsługi. Co oznacza, że sekcje te postanowiliśmy wypełnić ciężkim, wielokolorowym żwirem. Umożliwi to łatwe czyszczenie rabat z użyciem dmuchawy. Dodatkowo znajdujące się w nich studnie odgrodziliśmy dużymi kamieniami polnymi. Zabezpieczą one żwir przed przesypywaniem się na niższe poziomy, na których osadzone są pokrywy studni.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl