Przygotowanie systemu nawadniania do zimy - usługa Slavatrav

Jak odpowiednio przygotować system nawadniania przed sezonem zimowym? Co dokładnie należy zrobić, aby oczyścić przewody hydrauliczne i zabezpieczyć je przed pęknięciem w wyniku niskich temperatur? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak w Slavatrav dbamy o systemy nawadniania naszych Klientów.

JAK DBAMY O SYSTEMY NAWADNIANIA NASZYCH KLIENTÓW?

Przedmuchanie systemu nawadniania przed zimą głównie wykonujemy w celu usunięcia zalegającej wody z rurociągów, zraszaczy czy innych części systemu nawadniania. Taki zabieg pozwala naszym Klientom spać spokojnie bez obawy o zamarznięcie zalegającej wody w systemie, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

Działania, które podejmujemy przygotowując system nawadniania do zimy to:

  • zbadanie elementów systemu nawadniania pod względem uszkodzeń (zawory, elektrozawory, zraszacze, przewody hydrauliczne, sterowniki),
  • zamknięcie dopływu wody do systemu,
  • otwarcie zaworów odpływowych w celu usunięcie wody z systemu,
  • przedmuchanie systemu za pomocą kompresora,
  • separacja sekcji hydraulicznych systemu (zabezpieczenie przed ponownym dostaniem się wody),
  • wyłączenie elektrozaworów na zimę wraz z komputerem sterującym.

Jeżeli Twój system nie został odpowiednio zabezpieczony przed zimą to jesień jest dobrą porą, podczas której należy to zrobić. Oprócz powyżej wymienionych usług realizujemy także całoroczne prace w ramach konserwacji systemu nawadniania (uruchomienie systemu wiosną, wymiana części, okresowa kontrola stanu technicznego, obsługa sterownika oraz elektrozaworów, regulacja przepływu wody przez system). Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, na którym wycenimy koszt zakresu realizowanych przez nas usług w Twoim ogrodzie.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl