Całościowa regeneracja 3500 m2 działki leśnej należącej do Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Całościowa regeneracja 3500 m2 działki leśnej należącej do Narodowego Instytutu DziedzictwaTym razem przyszło nam zmierzyć się z oczyszczeniem 3500 m2 działki porośniętej chwastami, wysoką trawą i chaszczami. Dodatkowym wyzwaniem podczas realizowanej przez naszą firmę usługi był fakt, że na regenerowanej działce znajdował się zabytkowy budynek, o który musieliśmy zadbać z należytą ostrożnością. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy z czekającymi na nas podczas tej usługi zadaniami.

LEŚNA DZIAŁKA NARODOWEGO INSTYTUTU DZIEDZICTWA I JEJ POTRZEBY

W rozmowie z osobą reprezentującą Narodowy Instytut Dziedzictwa, dowiedzieliśmy się, że w ich posiadaniu znalazła się działka wymagająca całościowego oczyszczenia i regeneracji ogrodniczej. Na jej terenie znajduje się zabytkowy budynek w architekturze Świdermajer - charakterystycznej dla okolic Otwocka stylistyce. W przyszłości budynek ma być przystosowany do stanu użytkowania przez Instytut. Ogromna powierzchnia działki była od wielu lat nieuprawiana, co przyczyniło się do jej zarośnięcia przez liczne chwasty, trawę oraz chaszcze. Po wstępnej analizie jej stanu technicznego oraz rozpoznania znajdujących się na niej roślin zaproponowaliśmy naszemu Klientowi realizację szerokiej gamy usług na jej terenie. Działka wymagała przede wszystkim skoszenia trawy, zgrabienia odpadów, usunięcia samosiejek, totalnego pozbycia się chwastów, oczyszczenia płyt chodnikowych, zamiecenia powierzchni wokół budynku, wypielenia rabat roślinnych, przycięcia roślin oraz wywozu wszelkich odpadów znajdujących się na jej terenie.

Przejęta przez naszego Klienta działka znajdowała się w poważnych tarapatach.

Pielęgnacji wymagała nie tylko powierzchnia wokół budynku, ale sam zabytek.

Ze względu na leśny charakter działki, została ona z biegiem lat pokryta warstwą opadłego igliwia.

Porośnięty wysoką trawą teren działki wymagał dokładnego skoszenia i odchwaszczenia.

PRZEBIEG PRAC

Prace rozpoczęliśmy od całkowitego skoszenia rozrośniętej na terenie działki trawy. W tym celu pomogła nam ręczna kosa spalinowa. Ze względu na zróżnicowanie terenu nie byliśmy w stanie wykorzystać w tym celu traktorka. Kosa spalinowa w takich przypadkach pozwala na dokładniejsze pozbycie się chwastów zarówno na całym terenie działki jak i z wymagających precyzji czyszczenia płyt chodnikowych czy schodów budynku. Ponadto teren wokół zabytku oczyściliśmy z zalegającej tam warstwy igliwia. Niespodziewanym wydarzeniem podczas realizacji prac okazało się przewrócenie starego drzewa lipy przez wiatr podczas burzy. Posiadamy elastyczne podejście i otwartość wobec potrzeb naszych Klientów, dlatego też bezpieczne pozbycie się upadłego drzewa z terenu działki weszło w skład realizowanej przez nas usługi. Po skoszeniu trawy przystąpiliśmy do przycinania szlachetnych roślin, m. in. cisów. W tym celu posłużyły nam nożyce elektryczne na wysięgniku. Wypieliliśmy również rabaty z mniejszymi roślinami, takimi jak paprocie czy jałowce. Następnie wykonaliśmy oprysk herbicydem mający na celu pozbycie się małych samosiejek robinii akacjowych. Etapem zamykającym i podsumowując realizację usługi było wywiezienie z terenu działki wszelkich zebranych przez nas nieczystości, gałęzi czy pozostałości roślin. Nasze usługi realizujemy od A do Z. Począwszy od prac ogrodniczych i sprzątania, a na wywiezieniu nieczystości kończąc. Zlecając usługę nam, możesz być spokojny o estetykę i czystość Twojego ogrodu po realizowanych przez nas pracach.

Oczyszczone przez nas schody są teraz gotowe do regeneracji przez ekipę budowlaną.

Teren nadaje się ponownie do użytkowania, po tym jak go gruntownie oczyściliśmy pozbywając się trawy i chwastów.

Sekcja rabat wokół budynku została przez nas wypielona, a znajdujące się w niej rośliny przycięliśmy nadając im ponownie zdrowy wygląd.

Zlecenie obejmowało szereg wykonanych przez nas czynności pielęgnacyjnych, tak aby ostatecznie nasz Klient mógł przeprowadzać dalsze budowlane prace regeneracyjne na jego terenie.

Jeżeli jesteś posiadaczem dużej działki i czujesz, że jej odpowiednia pielęgnacja może przerastać Twoje możliwości techniczne to skontaktuj się z nami. Chętnie zadbamy o Twój ogród i pomożemy Ci w przywróceniu go do stanu używalności.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl