Całoroczna opieka nad ogrodem leśnym w Otwocku

Utrzymanie ogrodu leśnego w najwyższej formie może stanowić czasem nie lada wyzwanie. Zacieniony obszar, na którym znajduje się działka ogrodu wprowadza pewne ograniczenia, jeśli chodzi o pielęgnację. Dowiedz się w jaki sposób dbamy o ogród leśny naszego Klienta z Otwocka.

CECHY DZIAŁKI

Ogród naszego Klienta jest pokryty licznie rosnącymi drzewami iglastymi. Jest to teren niewątpliwie leśny, półcienisty, o powierzchni około 1,2 hektara. Na terenie działki znajdują się trawy ozdobne, trawy użytkowe, rabaty roślinne, boisko wielofunkcyjne oraz kostka brukowa. Nasz Klient ceni sobie sprawność wykonywanych usług ogrodniczych na terenie jego działki.

JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY NA TERENIE DZIAŁKI LEŚNEJ NASZEGO KLIENTA?

 • Koszenie nieużytków o powierzchni 12 000 m2.
 • Oczyszczenie kostki brukowej z przerostów, niepożądanych chwastów i listowia. W tym celu posługujemy się kosą spalinową.
 • Pielęgnacja traw ozdobnych i użytkowych - m. in. regeneracja, przycinanie, koszenie, podlewanie, nawożenie i dosianie nasion. Powierzchnia trawnika wynosi około 600 m2. O trawnik dbamy co tydzień.
 • Wertykulacja, aeracja, napowietrzenie gleby oraz zastosowanie nawozów sezonowych - dwukrotnie w roku.
 • Wygrabienie nagromadzonej warstwy w postaci igliwia, szyszek, gałęzi - co dwa, trzy tygodnie.
 • Konserwacja systemu nawadniania. Czynności, które wykonujemy to wymiana baterii, oczyszczenie systemu przed zimą, uruchomienie systemu przed wiosną.
 • Pielęgnacja i regeneracja rabat roślinnych - wykonanie oprysków zabezpieczających, przycięcie roślin, wyłożenie podłoża korą, pozbycie się igliwia.
 • Oczyszczenie boiska wielofunkcyjnego z nagromadzonej warstwy mchu, igieł i liści. W tym celu posługujemy się traktorkiem Stiga Pro z dodatkowym modułem czyszczącym - Traktorek ogrodowy Stiga Park Pro 21 - zakup z myślą o naszych Klientach
 • Przycięcie gałęzi drzew owocowych w okolicach lutego.
 • Oczyszczenie posiadłości (np. rynny) oraz przydomowego tarasu z igliwia.
 • Zakładanie trawników oraz nasadzenia roślin i nowych drzew - w zależności od potrzeby.
 • Odśnieżanie działki zimą.
 • Pozyskanie soku z drzew brzozy.
 • Porcjowanie i rąbanie drewna na opał.
 • Pozbycie się zaległości nieczystości z powierzchni działki.

Traktorek Stiga Pro z doczepianym modułem czyszczącym pomaga nam zadbać o powierzchnię boiska naszego Klienta.

Rabaty roślinne na działce leśnej wymagają szczególnej troski ze względu na ograniczony dostęp do światła. Dodatkowe nawozy mogą ułatwić ich prawidłowy rozwój.

W koszeniu strefy nieużytkowej pomaga nam Traktorek Stiga Pro. Specjalny tryb koszenia pozwala na szybsze i efektywniejsze cięcie trawy na powierzchni ponad 12 000 m2.

Przegubowa łamana konstrukcja traktorka umożliwia nam sprawniejsze poruszanie się po terenie leśnym.

JAK REALIZUJEMY POWYŻSZE USŁUGI?

Wyżej wymienione czynności wykonujemy regularnie oraz w zależności od potrzeb. Posiadamy stały dostęp do działki naszego Klienta. Przed przystąpieniem do prac zostaje on każdorazowo poinformowany o naszej wizycie. Dodatkowo przed nadchodzącym sezonem (np. na przycięcie drzew owocowych), w celu przypomnienia, nasz Klient otrzymuje ręcznie przygotowaną przez nas wiadomość SMS. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę, spokój ducha i brak zmartwień po stronie naszego Klienta oraz przede wszystkim sprawność wykonywanych przez nas usług. W każdej z realizowanych czynności ogrodniczych służymy naszą wiedzą oraz doradztwem. Jeżeli jesteś posiadaczem jakiejkolwiek działki z trawnikiem czy ogrodem - skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, co mamy Tobie do zaoferowania w ramach abonamentu ogrodniczego.

Abonament ogrodniczy - usługa regularnej pielęgnacji Twojego ogrodu

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl