SLAVATRAV - 15 lat doświadczenia

Pamiętaj, że chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą. Postaramy się nią wyczerpać wszystkie zagadnienia z dziedziny projektowania, aranżacji i pielęgnacji założeń ogrodowych, którymi jesteś zainteresowany.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl

   
   
Bądź na bieżąco z ofertą naszych usług projektowania, budowy i pielęgnacji ogrodów oraz terenów zielonych

Witaj w dziale, w którym będziemy na bieżąco zdawać relację ze wszystkich ważnych wydarzeń dotyczących działalności naszej firmy. Ale nie tylko - na łamach tego działu poinformujemy Cię o nowych artykułach ukazujących się w "Bazie wiedzy" a także o nowościach w branży czy firmowych spotkaniach. Zapraszamy do śledzenia wszystkich naszych ogrodniczych (i nie tylko) poczynań.

Zespół Slavatrav

Aktualności

Utrzymanie ogrodu zimowego w dobrej kondycji może stanowić dla niejednego miłośnika domowych upraw nie lada wyzwanie. Dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych Klientów, którzy chcieliby zaprosić wiosnę do własnych pomieszczeń podczas tej najzimniejszej pory roku. Poniżej dowiesz się w jaki sposób dbamy o ogrody zimowe w pomieszczeniach.

Jak odpowiednio przygotować system nawadniania przed sezonem zimowym? Co dokładnie należy zrobić, aby oczyścić przewody hydrauliczne i zabezpieczyć je przed pęknięciem w wyniku niskich temperatur? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak w Slavatrav dbamy o systemy nawadniania naszych Klientów.

Jak odpowiednio zadbać o ogród jesienią, tak aby w sezonie ogrodniczym cieszyć się w pełni jego zielonymi walorami? W poniższym artykule dowiesz się jakie usługi oferujemy w celu zabezpieczenia Twojego ogrodu przed nadchodzącym mrozem zimy.

Czy zadbanie o ogród leśny kojarzy Ci się z niemałym wysiłkiem oraz zaangażowaniem czasu, którego zwyczajnie Ci brakuje? Zapoznaj się z listą prac jakich podejmujemy się dbając o ogrody leśne naszych Klientów. Znajdziesz tam rozwiązania, których prawdopodobnie potrzebujesz, aby utrzymać swój ogród w jak najlepszej kondycji.

Utrzymanie ogrodu leśnego w najwyższej formie może stanowić czasem nie lada wyzwanie. Zacieniony obszar, na którym znajduje się działka ogrodu wprowadza pewne ograniczenia, jeśli chodzi o pielęgnację. Dowiedz się w jaki sposób dbamy o ogród leśny naszego Klienta z Otwocka.

Ogród leśny pod Warszawą - abonament ogrodniczy SlavatravOgród leśny mimo swoich wdzięków, może okazać się kapryśnym w pielęgnacji zielonym pupilkiem, który zaniedbany urasta z czasem do rozmiarów straszącego leśnymi złogami ogromnego potwora. Jak radzimy sobie z działkami leśnymi naszych Klientów, aby nie obawiali się, że pewnego dnia po opuszczeniu progu swojego domu ujrzą wielkie, liściaste straszydło? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak wygląda nasza całoroczna usługa pielęgnacji ogrodu na przykładzie działki leśnej naszego Klienta spod Warszawy.

Całoroczna pielęgnacja ogrodu w Warszawie - usługa SlavatravW poniższym artykule opisaliśmy przykładową usługę całorocznej opieki nad ogrodem w stylu miejskim w Warszawie. Jest to opcja, na którą w większości decydują się Klienci prowadzący intensywny tryb życia, niekiedy spędzając większość roku na wyjazdach bądź w delegacjach. Jeżeli należysz do jednej z tych grup to jest to usługa właśnie dla Ciebie. Przeczytaj o tym jak dbamy o ogród jednej z naszych zabieganych Klientek z Warszawy.

Oglądając poniższą galerię będziesz mógł przekonać się na własne oczy o różnorodności usług jakie oferujemy. Znajdziesz w niej zestawienie przykładowych zleceń, które udało nam się zrealizować w ostatnim okresie. Jeżeli któraś z wykonanych przez nas usług jest tym, czego akurat potrzebujesz w swoim ogrodzie - zadzwoń do nas. Wycenimy interesujące Cię usługi bezpłatnie.

Całościowa regeneracja 3500 m2 działki leśnej należącej do Narodowego Instytutu DziedzictwaTym razem przyszło nam zmierzyć się z oczyszczeniem 3500 m2 działki porośniętej chwastami, wysoką trawą i chaszczami. Dodatkowym wyzwaniem podczas realizowanej przez naszą firmę usługi był fakt, że na regenerowanej działce znajdował się zabytkowy budynek, o który musieliśmy zadbać z należytą ostrożnością. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy z czekającymi na nas podczas tej usługi zadaniami.

Jako firma ogrodnicza zajmujemy się także wykonawstwem małych elementów wodnych, a są nimi: oczka wodne, strumienie i wodospady. Jeżeli marzysz o małym zbiorniku wodnym w Twoim ogrodzie, nad którym mógłbyś miło spędzić czas to zobacz co mamy do zaoferowania i skontaktuj się z nami.

Wielu z nas uwielbia krajobraz gór oraz towarzyszący im szum strumienia nieopodal szlaku, którym podążamy. Tak naprawdę nieliczna część z nas może na co dzień cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem strzelistych górskich sosen czy blaskiem promieni słońca odbitych od tafli Morskiego Oka lub innego górzystego jeziora. A gdyby tak góry “sprowadzić” na teren Twojej działki? Ze Slavatrav to możliwe - przeczytaj o tym, jak wykonujemy ogrody w stylistyce górskiej.

Systemy nawadniania w polskich ogrodach cieszą się coraz większą popularnością. Gwarantują one mniejsze zużycie wody, a co za tym idzie większe oszczędności oraz ograniczenie eksploatacji środowiska naturalnego. Przeczytaj o tym, co znajduje się w naszej ofercie, gdy przyjdzie nam założyć system nawadniania w Twoim ogrodzie.

Jak wykonujemy mulczowanie trawnika? Kilka porad od SlavatravMulczowanie jest jednym z zabiegów mających na celu polepszenie kondycji naszych trawników. Zaraz obok aeracji, wertykulacji czy koszenia trawnika może korzystnie wpłynąć na zdrowotność rosnących na Twojej działce źdźbeł trawy oraz gleby. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się czym tak naprawdę jest zabieg mulczowania, po co się go stosuje oraz jak go wykonujemy.

Najpopularniejsze nawozy mineralne do ogrodu. Jak je stosować? Nasze praktykiNawóz mineralny okazuje się niekiedy niezbędnym środkiem, którym należy się posłużyć dbając o ogród. Jeżeli chcesz, aby Twoje rośliny rosły zdrowo i szybko to podłoże pod nimi należy wzbogacić o dodatkowe składniki odżywcze, których w ogrodzie może brakować. W jakich przypadkach stosować nawozy mineralne? Jak my to robimy? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zakładamy trawniki w ogrodach i na działkachZdrowy trawnik to podstawa i nieodłączny element zadbanego ogrodu. Może on stanowić dumną ozdobę bogatych ogrodowych aranżacji, a także pełnić rolę użytkową. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju trawnika aktualnie potrzebujesz, możesz być pewien, że sprostamy Twoim wymaganiom. Dowiedz się dlaczego to akurat nam powinieneś zlecić usługę założenia trawnika w Twoim ogrodzie.

Regeneracja i pielęgnacja trawników przez SlavatravPrace pielęgnacyjne dotyczące trawnika w ogrodzie to nie tylko jego koszenie, ale także szereg innych, równie ważnych czynności wpływających na jego kondycję i stan. Utrzymanie trawnika w szczycie jego formy może być zadaniem czasochłonnym i wymagającym wiedzy, doświadczenia oraz poświęcenia dużej uwagi i środków. Dowiedz się jakie usługi oferujemy w obrębie pielęgnacji trawnika w ogrodzie.

Kosimy trawę w ogrodzie

Koszenie trawników w wykonaniu SlavatravZdrowo utrzymany trawnik jest efektem regularnie przeprowadzanych na nim prac pielęgnacyjnych. Niektóre z czynności mogą wydawać się pracochłonne i zabierać Twój cenny czas. Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym i równo przystrzyżonym trawnikiem w Twoim ogrodzie to zleć jego skoszenie właśnie nam.

Jak zadbać o rabaty roślinne w ogrodzie? Najważniejsze poradyRośliny w rabatach Twojego ogrodu mogą niekiedy przysporzyć wiele zmartwień, jeżeli nie zostaną poddane odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Jak zachować piękny wygląd i zdrowy stan Twoich rabat przez cały rok? Na to pytanie i wiele innych związanych z pielęgnacją rabat w ogrodzie odpowiadamy w poniższym artykule. Znajdziesz w nim porady i wskazówki o tym jak utrzymać rośliny w swoim ogrodzie w najwyższej formie.

Rola najważniejszych makrosładników w ogrodzie. Co powinieneś o nich wiedzieć?Makrolementy pełnią niezbędną rolę w prawidłowym rozwoju roślin. Które z makroskładników są najważniejsze dla wzrostu? Które z nich wpływają na odporność roślin, a które na wchłanianie składników odżywczych? Na te i wiele innych pytań dotyczących znaczenia azotu, potasu czy fosforu w uprawie roślin ogrodowych odpowiemy w poniższym artykule. Przeczytaj wpis, aby dowiedzieć się czy powinieneś wzbogacić swoje rośliny o dodatkowe makroelementy.

Nawadnianie trawnika w ogrodzie, czyli jak podlewać trawnik?W poniższym artykule prezentujemy cenne i wartościowe wskazówki na temat odpowiedniego nawadniania trawnika w Twoim ogrodzie. Życiodajna woda, wbrew pozorom, w zbyt dużych ilościach może zrujnować prawidłowy wzrost źdźbeł trawy. Czytając poniższy wpis dowiesz się jak często i w jakich porcjach nawadnianie zapewni optymalny rozwój zielonego, zdrowego trawnika w Twoim ogrodzie.

Jak przebiega zakładanie rabat przez Slavatrav?Rabaty roślinne stanowią często reprezentacyjną część naszych ogrodów. Umieszczone we frontowej części działki, zapraszają gości do odwiedzin różnorodnością swych kolorów i ozdobnymi walorami. Wielu z nas marzy o pięknych i zadbanych rabatach w swoim ogrodzie, lecz nie posiada dużej ilości czasu na ich pielęgnację. W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób zakładamy rabaty, dbając zarówno o Twój czas i estetykę ogrodu.

Jakie pierwiastki są nazywane mikroelementami w ogrodzie? Które z nich odpowiadają za dobrą kondycję roślin, przyswajanie składników odżywczych, wygląd czy zdrowie roślin ogrodowych? Na powyższe pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Dowiesz się, które z nich są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju roślin i w jaki sposób je stosować.

Specjalista przedstawił Ci wizję kilku stylów ogrodowych, jednak w każdym z nich czegoś Ci brakuje a nie wyobrażasz sobie pójścia na kompromis. Przecież ogród w formie, którą wybierzesz będzie towarzyszył Ci być może do końca życia. Sięgnij więc po idealne rozwiązanie – ogród nieformalny – gdzie wszystkie style mogą łączyć się ze sobą tak, aby przydomowe zacisze było skrojone idealnie na Twoją miarę.

Ten styl projektowania ogrodów został zapoczątkowany we Francji w XVII wieku. Rozwój kulturalny i gospodarczy starego kontynentu sprawił, że francuska szlachta czerpiąc inspirację z renesansowych ogrodów włoskich zapragnęła, aby miejsca te stanowiły uzupełnienie okazałych pałaców i dworów. Najznamienitszym przykładem takiego ogrodu o sławie międzynarodowej – lub inaczej ogólnoświatowej - są ogrody Wersalu we Francji, w Polsce zaś otoczenie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ogrody angielskie zachwycają swym pięknem zaledwie od XVIII wieku. Wtedy to ogrodnicy wpadli na pomysł naśladowania przyrody i tworzenia zachwycających kompozycji bardzo dalekich od modnych wówczas ogrodów barokowych. Zamiast geometrycznego ujarzmiania nastąpiła radosna swoboda i powrót do naturalności – tak świetnie zaplanowanej, że nie powstydziłaby się tego sama Matka Natura. Najbardziej typowym ich przykładem w Polsce są Łazienki Królewskie w Warszawie. Oto cechy charakterystyczne dla ogrodów w stylu angielskim.

Rośliny iglaste do ogrodu. Które z nich wybrać?Do największych zalet roślin iglastych można zaliczyć ich tolerancję na zmieniające się pory roku, bezobsługowość oraz ozdobny, dekoracyjny wygląd. Które z nich wiodą zdecydowany prym w popularności wśród polskich ogrodów? O tym dowiesz się w poniższym artykule oraz poznasz wiele cennych porad na temat uprawy iglaków w Twoim ogrodzie.

Jak pozbyć się mchu z powierzchni trawnika w ogrodzie?Gdyby tylko istniał jeden uniwersalny sposób na pozbycie się zalegającego mchu z powierzchni naszych trawników to nasze ogrody stałyby się w kilka sekund znowu piękne - niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niestety, pielęgnacja naszych zielonych zakątków często wiąże się z uciążliwą pracą i wielokrotnymi, niekiedy nieskutecznymi próbami pozbycia się z nich chwastów. Poniższy artykuł powstał z myślą o Tobie, aby pielęgnacja trawnika w Twoim ogrodzie przebiegła łatwo i przyjemnie - prawie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Jak przebiega zakładanie trawnika przez SlavatravZdrowy trawnik jest często nieodłącznym elementem zadbanego ogrodu, którego pożąda każdy miłośnik zielonych aranżacji. Stanowi on zarówno ozdobę ogrodowych kompozycji, tło dla zasadzonych w ogrodzie roślin jak i powierzchnię funkcyjną, z której korzystają na co dzień użytkownicy działki. Dobra kondycja trawnika jest podstawą odpowiedniego rozwoju ogrodu. W poniższym artykule dowiesz się jak przebiega standardowa realizacja zakładania trawnika oraz jego pielęgnacja przez naszą firmę.

Podczas prac czy zabaw we własnym ogrodzie, coraz bardziej cenimy sobie prywatność. Ale jak zapewnić spokój swojej rodzinie, jednocześnie zachowując jego naturalność i piękno? Odpowiedzią mogą być bardzo popularne tuje, które przy odpowiedniej pielęgnacji i prawidłowym zasadzeniu, po kilku latach mogą uformować gęsty, wysoki i zielony żywopłot. Poniżej znajdziesz kilka dobrych praktyk, które są niezbędne przy formowaniu naturalnego ogrodzenia.

Zakładanie ogrodu na zacienionej leśnej działce może przysporzyć wiele wątpliwości. Czy rośliny się przyjmą? Czy przetrwają na trudnej, leśnej ściółce? Czy odpowiednio się rozwiną przy ograniczonym dostępie do światła? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule. Znajdziesz w nim listę roślin, które nie tylko przetrwają w zacienionych warunkach, ale rozrosną się do należytych rozmiarów wypełniając Twój ogród swoim bogatym ulistnieniem.

Sierpień w ogrodzie

Choć sierpień piękny, słoneczny i nadal barwny to coraz częściej przekwitające rośliny letnie oraz chłodniejsze wieczory przypominają nam o nadchodzącej jesieni. Trudno jest na blisko pół roku rozstać się ze słońcem, zapachem koszonej trawy i cudowną paletą barw, których ku naszej uciesze dostarcza nam letnia pogoda. Chłońmy jak najpełniej tę wspaniałą atmosferę, kolory, zapachy, napawajmy się ciągle intensywnym słońcem – te wspomnienia pozwolą nam przerwać wilgotne i chłodne jesienne wieczory oraz przełamać mroźną, monochromatyczną zimową aurę.

Ech… słoneczna Italia, gorąca Grecja, szmaragdowe wody Chorwacji, pasjonująca Hiszpania czy orient rodem z afrykańskiego wybrzeża… Większość z nas z pewnością porzuciłaby w mgnieniu oka chłodną i kapryśną ojczyznę na rzecz częstszych pobytów w atmosferze ciepłego południa. Jak stworzyć jego namiastkę we własnym polskim ogrodzie? Czy łączyć wszystkie te style, czy też trzymać się wyłącznie jednego?

Lipiec w ogrodzie

Choć początek lipca kojarzy się z początkiem błogiego lenistwa (zwłaszcza korzystającym z niego do woli małym uczniom), ogród nie daje swoim właścicielom możliwości skorzystania z wyczekiwanego urlopu. Temperatura daje się we znaki nie tylko nam ale i roślinom. Jakie prace ogrodowe są szczególnie ważne w tym miesiącu? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Najczęstszą z prac pielęgnacyjnych wykonywanych w ogrodzie jest koszenie trawy. Dylematem pojawiającym się często bezpośrednio po zakończeniu takiej usługi u naszych Klientów jest kwestia wykorzystania ściętych źdźbeł trawy. W poniższym artykule przedstawimy Ci rozwiązania, z których korzystamy zmagając się z zagospodarowaniem pozostałości, jakie powstają w wyniku skoszenia trawnika.

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu nie powodując przy tym uszczerbku na zdrowiu Twoich cennych roślin? Odpowiedź jest bardzo prosta: zatrudnij do pracy ptaki! Są one naturalnymi strażnikami ogrodów, których główny pokarm stanowią małe owady. W poniższym artykule przeczytasz o tym, w jaki sposób przystosować powierzchnię swojej działki do zamieszkania przez drobne ptactwo.

Na samym początku czerwca mieliśmy okazję ponownie odwiedzić ogród naszego Klienta w miejscowości Celestynów, dokładnie rok po przekazaniu go w ręce Inwestora. W poniższym artykule obejrzysz galerię zdjęć ogrodu oraz zapoznasz się ze zmianami jakie zaszły na jego terenie. Dowiesz się także jakie prace należy regularnie wykonywać, aby zachować jego zdrowy, piękny wygląd.

Tym razem przyszło nam się zmierzyć z zagospodarowaniem sekcji ogrodowych przeznaczonych na roślinność. Stworzone przez nas rabaty miały wpasowywać się w koncepcję działki, na której znajduje się dom naszej Inwestorki w stylu świdermajer, charakterystycznym dla wschodnich okolic Warszawy.

Maj to miesiąc, w którym natura odsłania z wolna przed naszymi oczyma swoje najpiękniejsze oblicza. Powrót do życia naszej polskiej flory jest nie tylko spektakularnym, cieszącym nasze dusze zjawiskiem. Dla nas, ogrodników, jest to przede wszystkim oznaka rozpoczętego sezonu, który obfituje w liczne zlecenia pielęgnacyjne i rewitalizacyjne. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak przebiegły niektóre z naszych zleceń wykonane w ostatnim tygodniu maja.

Kompost jest nawozem organicznym, który wytwarza się z pozostałości roślinnych i zwierzęcych w procesie rozkładu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak krok po kroku wyhodować swój własny, cenny w wartości odżywcze, naturalny nawóz. Wytwarzając swój własny kompost nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale przede wszystkim uchronisz glebę w swoim ogrodzie przed stosowaniem sztucznych nawozów mineralnych.

Wielokolorowe rośliny stają się coraz bardziej popularnymi elementami, które urozmaicają nasze przydomowe ogrody. Podczas tej realizacji zbudowaliśmy rabaty oraz zasadziliśmy wiele różnorodnych roślin w ogrodzie naszego Klienta. Oprócz tego zlecenie obejmowało rewitalizację ogrodu, czyli przywrócenie go do dawnej świetności. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak przebiegały kolejne etapy prac.

Budowa małego, przydomowego zbiornika wodnego może czasem przysporzyć wiele problemów. Mnogość aspektów, o które należy pomyśleć przy konstruowaniu takiego oczka często przekracza możliwości domorosłego ogrodnika. W poniższym artykule przeczytasz jak przebiega budowa oczka wodnego z ogrodem w aranżacji górskiej w wykonaniu Slavatrav.

Lato w ogrodzie

Większość z nas, zapytanych o najbardziej ulubioną porę roku z pewnością wymieni lato. Bo cóż jest bardziej przyjemnego od wspaniałych słonecznych dni, cudownie ciepłych nocy czy błogiego lenistwa podczas ciężko zapracowanego urlopu? Dla roślin to równie fantastyczny okres… przynajmniej do momentu, kiedy - jeszcze do niedawna -nietypowe, tropikalne upały nie nawiedzały nas tak często.

Czerwiec w ogrodzie

Tak niedawno wyczekiwaliśmy wiosny a teraz już ją żegnamy… Dla niektórych ten okres w roku jest być może słusznie najpiękniejszym, warto więc postarać się zachować tę wiosenną świeżość jak najdłużej. Co zrobić, aby Twoja zielona oaza prezentowała się pięknie? Oto czynności, o których musisz pamiętać w tym miesiącu.

Jednoczesne dbanie o swój ogród oraz otaczające go środowisko z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Oprócz estetycznego utrzymania naszego pięknego "zielonego zacisza", interesuje nas także, aby używane przy pielęgnacji ogrodu środki nie wpływały szkodliwie na środowisko. Jak pogodzić jedno z drugim i nie zwariować? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak sprostać temu wyzwaniu!

Ogród idealny. Właśnie takie pojęcie spędza sen z oczu większości wykonawców. Jednak czy to mityczne niczym Święty Graal pojęcie w rękach niezłych specjalistów będzie mogło przybrać realną postać? Opinii jest tyle, ilu klientów. Każdy zleceniobiorca, który usłyszy z ust Klienta słowa: „Panowie (Panie)… zrobiliście to idealnie!” może przez chwilę poczuć się niczym Indiana Jones… Chwila triumfu po czym ruszyć trzeba na kolejną wyprawę, zdobyć kolejny złoty kielich.

Z poniższego artykułu dowiesz się czym cechuje się efektywnie wykonany system nawadniania. Przedstawimy Ci również techniki montażu oraz opowiemy, jakie niezbędne elementy powinny znaleźć się w takim systemie. Oprócz tego dowiesz się jak rozlokować każdą z sekcji systemu, aby sprostał on efektywnemu nawodnieniu Twojego ogrodu.

Działki w miastach sprzedawane pod domy są coraz mniejsze. Podyktowane jest to konsekwentnie rosnącymi cenami ziemi oraz stale malejącą ilością dostępnych parceli. Ogród przy domu miejskim to dość karkołomne zadanie dla projektanta, bo jak na tak małej przestrzeni zaaranżować tak wiele potrzebnych funkcji? Zarówno właściciel jaki i projektant muszą dokonać kompromisu pomiędzy marzeniami a ograniczeniem przestrzeni.

Obecnie głównie stosowane trawy można podzielić na dwa rodzaje. Zaliczają się do nich trawy użytkowe oraz trawy ozdobne. W poniższym artykule dowiesz się, które z nich sprawdzają się najlepiej w warunkach panujących w polskim klimacie. Dowiesz się także, które z nich najlepiej będą pasowały do Twojego ogrodu oraz jakie mieszanki traw są najpopularniejsze w zastosowaniach.

W poniższym artykule dowiesz się jak budujemy ogrody łatwe w obsłudze. Ich główną zaletą jest mała ilość spędzonego czasu podczas pielęgnacji. Oprócz tego, ogrody takie cechują się minimalizmem, wysoką estetyką oraz niezwykle prostą aranżacją. Dowiedz się czy taki rodzaj ogrodu wpasowuje się w Twoje kryteria wymarzonego "zielonego zakątka".

Mimo dynamicznie zmieniającej się pogody, maj jest miesiącem obfitującym w liczne zlecenia wykonywane na rzecz naszych Klientów. W skład świadczonych przez nas usług w trzecim tygodniu tego miesiąca weszły: szeroka usługa regeneracji trawnika, budowa oczka wodnego oraz zbudowanie rabaty z roślinami. W artykule poniżej dowiesz się jak przebiegała każda z tych realizacji.

Wraz z modą na nowoczesne projekty domów miejskich zapanowała era ogrodów nowoczesnych, mających podkreślać nowatorskie popisy architektoniczne. Ogród taki ma podkreślać prostą estetykę budynku i akcentować jego nietradycyjny charakter. Jeżeli jesteś posiadaczem tego typu nieruchomości z pewnością powinieneś rozważyć ten rodzaj ogrodu. Poniżej znajdziesz jego szczegółową charakterystykę.

W życiu każdej firmy przychodzi taki moment, w którym należy dokonać pewnych inwestycji, aby mogła się ona dalej rozwijać. Tak było również w naszym przypadku. Całkiem niedawno nasza flota urządzeń została wzbogacona o nowy pojazd. Jest nim traktorek ogrodniczy firmy Stiga model Park Pro 21. Okazał się on niezbędnym sprzętem przy większych realizacjach. Na przykład przy koszeniu działek o dużych powierzchniach.

Maj w ogrodzie

Jak śpiewała Beata Kozidrak: „Znów przyjdzie maj… a z majem bzy…”. To z pewnością jedna z ulubionych piosenek każdego ogrodnika. Maj rzeczywiście przynosi kwitnienie nie tylko lilaków ale większości roślin ogrodowych. Ten przedwakacyjny okres to najpiękniejszy dla przyrody czas, kolory są jeszcze wyraziste, nasycone… mocne promieniowanie słoneczne póki co przynosi roślinom więcej pożytku niż szkody. Feeria ogrodowych barw w maju zapiera dech w piersiach. O tym właśnie marzysz przez cały rok i dla tego widoku jesteś w stanie poświęcić tak wiele pracy.

Maj jest miesiącem obfitującym zarówno w wykonywane przez nas prace pielęgnacyjne jak i zakładanie ogrodów. O tej porze roku właściciele ogrodów z niecierpliwością wyczekują pierwszych powiewów lata oraz przypominają sobie o pielęgnacji swoich zielonych, przydomowych zakątków. Przeczytaj o przebiegu realizacji prac wykonanych przez Slavatrav w drugim tygodniu maja.

W zależności od ilości i rodzajów roślin, które akurat znajdują się w Twoim ogrodzie, jesteś zmuszony, aby pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Jeśli na terenie Twojej działki znajdują się drzewa owocowe, trawnik, rośliny iglaste, byliny bądź kwiaty, to sezon na pielęgnację każdych z nich może znacząco się różnić. Czy jednak na pewno musisz o tym wszystkim pamiętać?

Wiosna w ogrodzie

Nareszcie! Wszyscy ogrodowi zapaleńcy sięgają po narzędzia, nasiona, rozsady, cebule i z zapałem biorą się do pracy. Wiosna to jeden z najbardziej intensywnych okresów dla pasjonatów zieleni. To również bardzo dynamiczny czas przemian w przyrodzie. Dni stają się coraz dłuższe, słońce wychodzi zza chmur coraz częściej, a temperatury powoli szybują w górę. Co czeka Cię wiosną?

Kwiecień w ogrodzie

„Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata” – to celne przysłowie poznajemy już w dzieciństwie i co roku odczuwamy jego konsekwencje. W stosunku do tego miesiąca mamy ogromne oczekiwania i jesteśmy w jego ocenie bardzo surowi. Trudno nam się dziwić, od października do marca zaznaliśmy już wręcz zimowego przesytu i z coraz większą niecierpliwością oczekujemy przyjścia prawdziwie radosnej i ciepłej pogody. Wiosno przybywaj!

Budowa nowoczesnego ogrodu z rabatami w Ząbkach pod WarszawąGłównym celem realizacji była budowa ogrodu z rabatami, który miał być łatwy i szybki w obsłudze. Naszemu Klientowi zależało, aby znajdujące się w nim rośliny były odporne na polskie warunki pogodowe oraz mało wymagające, jeżeli chodzi o pielęgnację.

Coraz częściej decydując się na budowę naszego ogrodu uciekamy się do prostoty aranżacji i łatwości w pielęgnacji naszej działki. Zależy nam przede wszystkim na oszczędności czasu, a także na minimalizacji ryzyka zaniedbania naszego ogrodu. Skutkiem takiego kompromisu jest coraz powszechniejsze stosowanie stonowanych i jednolitych aranżacji miejskich na rzecz bujnych i bogatych ogrodów w charakterze wiejskim. Ale czy brak czasu na doglądanie naszego “zielonego oczka w głowie” musi od razu oznaczać minimalizm, a czasem i nawet nudę? Otóż nic bardziej mylnego! Slavatrav wychodzi naprzeciw Klientom, którym zależy na utrzymaniu idealnego stanu swojego ogrodu bez zbędnego zamartwiania się o pielęgnację. Dowiedz się w artykule poniżej jakie korzyści możesz uzyskać decydując się z nami na współpracę w ramach abonamentu ogrodniczego.

Z racji tego, że fauna i flora w naszych ogrodach wraz z wiosną budzi się powoli do życia, zdecydowaliśmy się na odwiedzenie pobliskiej giełdy zwierząt. Sulejówek pod Warszawą to miejscowość, w której w każdy weekend odbywa się giełda zwierząt. Można na niej zarówno kupić jak i wystawić swoją hodowlę zwierząt na sprzedaż za niewielką opłatą.

Relacja realizacji wykonanych w trzecim tygodniu kwietnia przez naszą FirmęW szereg usług świadczonych przez naszą firmę w trzecim tygodniu kwietnia weszły różnorodne zlecenia. A były to: pielęgnacja kilku żywopłotów, wykonanie rabaty z roślinami oraz pielęgnacja miejskiego ogrodu na balkonie warszawskiego wieżowca. Oprócz samego zakładania ogrodów, dużą część naszej pracy stanowią wyżej wymienione czynności pielęgnacyjne.

Bartek Sokołowicz - jeden z założycieli Slavatrav. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie pracy w zawodzie ogrodnika. To on w głównej mierze odpowiada w naszej firmie za koncepcje ogrodów. Kocha naturalne aranżacje i uwielbia wzbogacać swój ogród o coraz to nowsze rośliny, zwierzęta i ogólnie pojętą zieleń. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak zaaranżowaliśmy powierzchnię jego działki.

Decydując się na podjęcie współpracy z nami, zapewne zastanawiasz się jak będziesz obsługiwany przez naszą firmę. W skład naszych usług wchodzi zarówno zaprojektowanie, budowa, jak i szeroko pojęta pielęgnacja ogrodu. W poniższym artykule dowiesz się, jak przebiega proces obsługi naszych Klientów. Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania - skontaktuj się z nami.

Systematyczne dbanie o trawnik jest niezbędne do tego, aby wyglądał on pięknie i zdrowo przez lata. Jednokrotne zaniedbanie murawy może przysporzyć nam później wiele problemów. Wiosna jest najważniejszym okresem, w którym należy przygotować ogród do sezonu letniego. Czynności, które wykonujemy na jego terenie to: wertykulacja, aeracja, koszenie trawy, dokładne wygrabienie, nawożenie, dosianie nasion i wałowanie.

Regeneracja trawnika w Celestynowie pod WarszawąRegeneracja trawnika z reguły obejmuje kilka różnych usług prac ogrodowych. W tym przypadku na życzenie naszej Klientki wykonaliśmy wertykulację; dokładnie wygrabiliśmy niepożądane pozostałości, rozprowadziliśmy nasiona i nawóz oraz rozsypaliśmy ziemię uniwersalną. Realizacja usługi zajęła nam połowę dnia roboczego.

Niech ten wyjątkowy czas Świąt Wielkanocnych będzie przepełniony radością, miłością i rodzinnym ciepłem bogato zastawionych stołów.

W skład realizacji budowy przydomowego ogrodu miejskiego w Warszawie weszło: 70 m2 trawnika, 30 m2 ścieżki z kamienia oraz 80 m2 sekcji rabat. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem ozdobnym ogrodu było oczko wodne w stylu japońskim. Do zbiornika w sezonie wiosennym, na życzenie naszej Klientki, wpuszczamy ryby. Całość miała być łatwa w pielęgnacji i zarazem ciekawa estetycznie.

Budowa ogrodu z rabatami w Celestynowie Podczas realizacji w Celestynowie kierowaliśmy się w pełni wizją oraz wytycznymi naszego Inwestora. Wyraził on życzenie, aby na miejscu niezagospodarowanej działki powstał ogród angielski. Cechuje się on nieregularnością kształtów, romantyzmem oraz naturalnością. Jest to nasz ulubiony rodzaj realizacji ze względu na swobodę w doborze roślinności. Kwestia rozmieszczenia roślin, w przypadku tych ogrodów, daje nam także szerokie pole manewru. Styl angielski pozbawiony jest ścisłych rygorów i odchodzi od sztuczności ogrodów barokowych.

Wycena usług Slavatrav

Różnica w kosztach naszych usług podyktowana jest: długością etapu przygotowawczego, powierzchnią działki, ilością i złożonością elementów projektu. Sprowadzenie ciężkiego sprzętu do miejsca realizacji, jeśli konieczne, również wpływa na koszty. Stosujemy zasadę “im więcej tym lepiej” z korzyścią dla Ciebie. Oznacza to, że im większa jest powierzchnia terenu objętego pracami, cena naszej usługi na 1 m2 jest niższa. Szczegóły wyceny chętnie przedstawimy Ci na osobistym i nieodpłatnym spotkaniu.

Każdą naszą usługę zaczynamy od rzeczowej rozmowy z Klientem. Tak też będzie i w przypadku Twojego pomysłu na własny wymarzony ogród. Dlatego chętnie przyjedziemy w miejsce, które wybrałeś pod swoje zielone założenie, i pomożemy Ci je doprecyzować.

Nasi Klienci cenią nas za sprawny przebieg zleceń. Każdy z nas jest wyspecjalizowany w konkretnym zakresie prac ogrodniczych. Rotujemy z realizacji na realizację, więc nie wypadamy też z wprawy. To z kolei przekłada się na nasz poziom wykonawstwa prac pielęgnacyjnych czy budowy ogrodów. Inaczej rzecz ujmując, szybkość realizacji nie odbywa się kosztem jakości. Potrafimy to pogodzić.

Tlenek wodoru, H2O lub też po prostu woda, to chyba najważniejszy związek chemiczny w ogrodzie. Bez niej wszystko uschnie i zamiast wspaniałego ogrodu, będziemy mieć obraz rodem z sawanny. Oczywiście, kwestię odpowiedniego nawodnienia można rozwiązać za pomocą konewki lub popularnego szlaucha, ale o wiele skuteczniejszym i nowoczesnym wyjściem są systemy nawadniające.

Ogród wiejski to ogród przypominający ten z naszych lat dziecinnych z wizyt u babć, dziadków czy innych członków rodziny mieszkających poza miastem. Kilkadziesiąt lat temu ogrody gospodyń nie były tak uporządkowane jak te obecne, właściwie coraz częściej przypominające ogrody miejskie. Ogród taki spełniał kilka użytecznych funkcji, ozdobna była tylko jedną z wielu. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, być może poniższy opis zainspiruje Cię a ogród rustykalny okaże się tym wymarzonym.

Marzec w ogrodzie

Marzec już nadszedł? Czas ruszyć do ogrodu.Mimo, że w marcu większość z nas ogarniętych jest niesamowitą euforią związaną ze zbliżającą się wielkimi krokami PRAWDZIWĄ WIOSNĄ, nie należy tracić czujności. Dla niektórych roślin nie ma niczego gorszego od wczesnych przymrozków. Mimo, że za dnia zdarzy nam się uszczknąć trochę ciepła, nocą temperatura może spadać poniżej zera dlatego też trzeba bacznie śledzić zmiany pogodowe i w zależności od nich zakrywać bądź odkrywać rośliny najbardziej wymagające.

Ogród ze stawamiOgród wodny to jedna z najciekawszych aranżacji ogrodowych. Woda wnosi do ogrodu specyficzny mikroklimat i tworzy unikatowy krajobraz. Odpowiednio dobrany zbiornik wodny doda domowi urody i stworzy atmosferę niezwykłości. Szczególnie wieczorem właściwa oprawa stawu, oczka wodnego czy nawet niewielkiej fontanny uczynić może nasz ogród miejscem zupełnie magicznym.

Ogród leśny z zadbaną trawąOgród leśny to ogromne wyzwanie dla projektanta – ogrodnika. Jednak jeżeli specjalista wie, jak się do tego zabrać, efekt dosłownie może powalić na kolana. Kto ma niezwykły przywilej posiadania ogrodu-lasu w pobliżu domu bardzo ceni sobie to niezwykłe piękno, w którym dzieło przyrody i ręka człowieka stapiają się w jedno. Aby zachować ten wspaniały efekt konieczne są regularne zabiegi pielęgnacyjne. Czy są one częste i skomplikowane czy też ogród leśny jest miejscem wdzięcznym w utrzymaniu dowiesz się z naszego artykułu.

Część ogrodu skalnegoOgród skalny to szczególna ozdoba zielonej przestrzeni i wymaga równie specjalnej aranżacji. Udany projekt tzw. skalniaka wniesie pierwiastek dzikości i nutkę surowości. Natomiast amatorski kamienno-roślinny miszmasz niekoniecznie odda założenia tej formy a wyjątkowo nieudolne wykonanie wręcz do niej zrażą. Jak powinien wyglądać ogród skalny z prawdziwego zdarzenia?

Zima w ogrodzieChoć innym miesiącom poświęcamy odrębne artykuły, w przypadku stycznia i lutego połączymy te miesiące - prac w ogrodzie jest wtedy bardzo niewiele. Gdy o zieleni możemy sobie jedynie pomarzyć, to - jeżeli zima dopisze i sypnie śniegiem - na dworze powstanie zapierający dech krajobraz. Dla wszystkich wielbicieli wiosny to pełne niecierpliwości chwile oczekiwania na jej nastanie. Zima powoli dobiega końca, korzystajmy więc z ostatnich tygodni błogiego lenistwa. Na czym możemy skupić się podczas tego okresu?

Już jesteśmy:)Odpowiednie kroki podjęte przed naszą pierwszą wizytą pozwolą na skupienie się na rzeczach najistotniejszych. Mając świadomość czego dokładnie oczekuje Klient będziemy ukierunkowani i przygotowani, aby w jak najkrótszym czasie jak najefektywniej opracować przyszły plan działania.

Grudzień w ogrodzie

Zima ma też i swoje plusy. Jedne z najwspanialszych jej momentów to te ciche poranki, kiedy idealnie tłumiący wszystkie odgłosy śnieg skrzy się w słońcu. Tak, wtedy nawet największe zmarzluchy mogą bardziej przychylnym okiem spojrzeć na te dłużące się miesiące. Poza tym Boże Narodzenie i niezapomniane dekoracje ze świerków, jodeł, szyszek, gałązek itp. Czy zimą czekają nas jakieś ogrodowe obowiązki czy miesiąc ten może stanowić chwilę wytchnienia w życiu zaangażowanego ogrodnika? Przeczytaj.

Matka natura choć obdarowuje nas wyjątkowo hojnie nie szczędzi przy tym drobnych zaskoczeń a czasami i złośliwości. Mimo, że założenia są dopracowane do perfekcji czasami zdarzyć się może, że przyroda odmówi współpracy i pójdzie własną drogą. Dlatego też warto zasięgnąć praktycznych porad u profesjonalnych projektantów ogrodów a nade wszystko ich wykonawców. Wieloletnie obserwacje poparte doświadczeniem z pewnością pozwolą uniknąć wielu niespodzianek i niechcianych wpadek.

Opracowanie zagospodarowania działki pod ogród to małe manewry. Książkowe zasady planowania? Każdy praktyk wie, że teoria teorią a rzeczywistość uczy nas pokory. Normy, jakimi rządzi się Slavatrav to przede wszystkimi doskonała współpraca pomiędzy projektantem a wykonawcą oraz wnikliwa znajomość tematyki ogrodowej. Potem przychodzi czas na kreatywność i elastyczność - każdy z Klientów potrzebuje ogrodu skrojonego na miarę swoich potrzeb i określonych warunków, my zaś każdorazowo od nowa stajemy na wysokości zadania, aby sprostać tym wymaganiom. Oto zasady, którym hołdujemy.

Być może ten etap planowania nie należy do najprzyjemniejszych ale jest to naturalnie niezbędna czynność, wymagająca wielkiej precyzji i wyczucia. Wykonawcom bardzo zależy na tym, aby Klient był zadowolony z wyceny, dlatego też wszelkie elementy składowe, rodzaje i ilość prac muszą być dobrze zbilansowane i przemyślane pod kątem konieczności, funkcjonalności oraz ostatecznego efektu estetycznego. Jak dokonać tego, aby osiągnąć wymarzony efekt ku zadowoleniu i satysfakcji Klienta?

Kiedyś nasza Klientka zapytała nas o to, jak poradzić sobie z problemem „dzikich” gości w swoim ogrodzie. Spotkanie z dorosłym, dorodnym dzikiem może przyprawić o gęsią skórkę niejedną osobę. Zwierzęta te budzą naszą ostrożność ale przede wszystkim strach. Co robić, aby nie narażać się na ewentualne przykre konsekwencje takiego przypadkowego spotkania w pobliżu domu, zwłaszcza gdy oczekujemy tego, aby nasz ogród był oazą spokoju?

Zakładając ogród rzadko zastanawiasz się nad obecnością w nim zwierząt. Zwykle urodę i praktycyzm jego utrzymania przedkładasz nad wytworzenie ekosystemu zbliżonego do naturalnego, jednak w sztucznym tworze, jakim jest założony przez człowieka ogród. To duży błąd. W ogrodzie wręcz powinniśmy zabiegać o pożyteczną a wręcz niezbędną obecność zwierząt. Jak to zrobić? Przeczytaj.

Ogród leśny – charakterystykaOgród leśny to kompozycja dla tych, którzy uwielbiają naturę zwłaszcza w dzikim i nieco większym formacie. Problemem może być jedynie posiadanie odpowiednio dużego kawałka przestrzeni do zagospodarowania. Jeżeli jesteś miłośnikiem leśnych wycieczek a przy okazji właścicielem sporej działki, niewykluczone, że wybór ogrodu w stylu leśnym okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zima w ogrodzie

Zima nie jest dla ogrodników. Dla narciarzy, snowboardzistów, łyżwiarzy czy saneczkarzy owszem ale wielbiciele wszelkiego rodzaju roślin są w tym okresie pozbawieni przyjemności jaką jest obcowanie z bujną przyrodą w pełnym jej rozkwicie. Kiedy świat skrywa się pod białą czapą czy zapalony ogrodnik może w tym czasie zorganizować sobie czas tak aby nie tracić kontaktu ze swoją pasją? Spróbujemy przedstawić Ci kilka takich propozycji.

Ogród japoński - przykładW Japonii ogrody te spotyka się przy domach prywatnych, świątyniach buddyjskich oraz shintō (religii japońskiej, opartej na tradycyjnej mitologii), jak również w pobliżu zabytków. Na całym świecie właśnie w tym stylu powstają ogrody, które zyskują ogromną popularność i są licznie odwiedzane przez miłośników ogrodnictwa.

Realizacja ogrodu o powierzchni 800 m2 w Józefowie według przedstawionego przez Klienta projektuNa prośbę naszego Klienta udaliśmy się do Józefowa, leżącego nieopodal Otwocka. Zadaniem okazało się stworzenie ogrodu na działce Klienta z gotowego już projektu. Zadanie było o tyle trudne, że sam projekt nie spełniał oczekiwań zamawiających, wizja projektanta i życzenia Klienta ostatecznie nie znalazły wspólnego mianownika. Jak wybrnęliśmy z tej sytuacji?

Jest nam niezmiernie miło poinformować Cię, że serwis internetowy firmy Slavatrav wystartował w sieci. Jesteśmy szczęśliwi, że nasze usługi są teraz bardziej dostępne a co za tym idzie, ułatwiony jest również kontakt z nami. Jesteśmy bliżej Ciebie.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Kontakt do Michała Dudzickiego z Firmy Slavatrav

Michał Dudzicki

‭+48 505 949 510‬

mdudzicki@ogrodyslavatrav.pl

   
Kontakt do Bartka Sokołowicza z Firmy Slavatrav

Bartek Sokołowicz

+48 722 275 991

bsokolowicz@ogrodyslavatrav.pl